איך לנצל נכון את כל השטח בחדרי הרחצה ועדיין שיהיו מרווחים? ואפילו מונגשים

חדרי הרחצה בדירות ובתים לרב הם חללים צפופים, איך נגרום לכך שיהיו יותר מרווחים ואפילו מונגשים?


לפני תחילת שיפוץ או תכנון יש להתייחס תחילה עבור מי משמש חדר הרחצה. היות ולכל זוג, בודד או משפחה הצרכים הם שונים.


בכל דירות הקבלן של פעם וגם כיום, מתכננים אמבטיה בתוך חדר הרחצה גם בגלל עלותה הזולה בבניה וגם כדי שיראה תכנון אחיד אך האם לזוג מבוגר יש צורך עוד באמבטיה מסורבלת שמקשה על הכניסה והיציאה ממנה?

כמובן שעבור חדרי רחצה עם ילדים קטנים לרב, תהיה אמבטיה ולכן לא נמהר לוותר עליה.


מכיוון שלרב השימוש באמבטיה למבוגרים משמשת לישיבה, ניתן לפתור זאת על ידי ספסל בנוי או ספסל מרחף בבנייה בתוך המקלחון וכך לאנשים מבוגרים ובני הגיל השלישי, שעם השנים קיימת עבורם מגבלת תנועה נוסיף גם ידיות אחיזה ולעיתים אם יש צורך גם כסא רחצה נייד.דלתות המקלחון חשוב שיהיו גדולות ככל הניתן ושיאפשרו פתיחה לשני הצדדים כך שבמקרה של נפילה חלילה בתוך המקלחון יהיה ניתן לחלץ בקלות.


תכנון נכון של הפונקציות השונות שיהיה מרחב התנהלות מרווח נכון לכל גיל.

כאשר המקלחון לא בשימוש ודלתות המקלחון פתוחות זה נותן יותר מרווח ואוויריות בחדר.

המקלחת לפני שיפוץ: הרחבת חדר הרחצה על חשבון נישה בחדר הורים שלא בשימוש.

בצורה הזו: החדר לא אפשר כניסה נוחה למקלחון.


לעיתים כדי ליצור מקלחון מרווח יש השפעה על חלל אחר לכן יש לבחון היטב לפני תחילת השיפוץ איך נראה החדר, אלו קירות קיימים, מה ניתן לשנות ועל חשבון מה?ארונות- לא להתפתות להעמיס את החדר בארונות על כל הקירות ובזויות לא נוחות, מומלץ לעשות ארונות עם מגירות על פני מדפים כדי שיוכלו להגיע אליכם ולא יהיה צורך להתכופף.


דלת כניסה מזכוכית - בחדרי רחצה הנמצאים בתוך חדר שינה ראשי לרב עבור מבוגרים כדאי לשקול לעשות דלת פתיחה מזכוכית במקום דלת רגילה ועם משקוף נסתר וכך להגדיל את פתח הבניה דבר המאפשר מעבר של כסא גלגלים בעת הצורך.
שימוש בתאורה מרובה - הצפת החדר בתאורה נכונה בקירות ובהנמכת התקרה אם ניתן.


אינטרפוץ לשטיפה אינטימית- לעיתים נראה מיותר אך הוא דבר חשוב במיוחד למבוגרים וחשוב לשלב אותו בתכנון חדר הרחצה שלכם.אז איך מנצלים את כל החלל שיהיה גם מונגש וגם מרווח?בחדר הרחצה הזה, היו זוויות רבות שלא נוצלו נכון בחלל ובנוסף תקרות בגבהים שונים, בגלל תעלות המיזוג שיצרו עומס ויזואלי בחדר. כדי לפתור את הבעיה תוכנן מקלחון גדול ומרווח עם ספסל ישיבה על פני כל רוחב החדר ודלתות גדולות במקום האמבטיה. התקרה הונמכה בצורה אחידה וכך גם כל החדר נשטף בתאורה בקיר ובתקרת הגבס.לפני השיפוץ : אותו חדר רחצה עם אותן זויות חדות ולא מנוצלות ותקרות בגבהים שונים.


יצרנו ספסל בנוי המנצל נכון את כל המקום בתוך חדר רחצה המלא בזויות חדות.


תעלת ניקוז תמיד תוסיף למראה יותר אסטתי בחדר הרחצה.

ישנם דירות שמתגלות בהן הפתעות בעת השיפוץ כמו קירות גבס שנעשו בבניה על הקיר הקיים ורק הקטינו את כל החדר או למשל הנמכת תקרה גבוהה במיוחד, שניתן בקלות לצמצה.
כמובן שלפני התחלת שיפוץ או בניה יש להתרשם מהסגנון שמדבר אליכם ולא להתפשר על מוצרים טובים ואיכותיים.


בחירה באריחים גדולים תמיד תיתן תחושה של מרחב גדול יותר ובמיוחד אם ממשיכים עם אותו אריח של הרצפה כחיפוי על הקירות בתוך המקלחון.כדי למנוע החלקה בתוך חדר הרחצה יש לשים מתחת לשטיחים משטח המונע החלקה

ולא פחות חשוב, לאבזר את החלל במתלים ואביזרים המוסיפים להרגשת הנוחות בחדר כמו מפיג אדים במראה, חימום תת רצפתי או מפזרי חם.


והכי חשוב שהחדר רחצה ישמש את מי שאמור להינות ממנו כי זה החלל החשוב בבית לא פחות אם לא יותר מהמטבח. המקום שבו כל אחד נמצא בו לפחות פעם ביום אז תשקיעו בו שיהיה עבורכם נעים ומונגש ככל הניתן.


מאת: אלונה בן נתן מעצבת פנים עם חשיבה על העתיד המתבגר גם לבני הגיל השלישי.#הגילהשלישי #חדרירחצהמעוצבים #מקלחות #חדריםרטובים #מקלחוןלמבוגרים #שיפוץבגילהשלישי #עיצובפנים #עיצובחדרירחצה #מעצבתפנים #הנגשהבבית #נגישותבחדררחצה


פוסטים נוספים
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
אין עדיין תגים.
עקבו אחרי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square